1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Düzen Kuşağı Kapağı :

Teknoloji Tasarım ürün dosyasını kullanıyorsanız kapak hazırlamanıza gerek yok. Ürün dosyanızda ki düzen kuşağı kapanızı kuru boyalar ile renklendirmeniz yeterli olacaktır. Her şeye rağmen öğretmeniniz kendinize ait bir düzen kuşağı kapağı tasarımı yapmanızı isterse, ürün dosyanızda ki kapağın arka sayfası boş olarak bırakılmıştır. Bu sayfaya kendine özgü tasarımınızı yapabilirsiniz.

Düzen kuşağı kapağını nasıl yapılır ?

1. Tamamen kendi çizimlerinizle ve yazılarınızla tasarım yaparak düzen kuşağı kapağı yapabilirsiniz. Teknoloji tasarım ürün dosyanızda ki düzen kuşağı kapağının arkasında ki boş sayfaya tasarım yapabilirsiniz. Düzen kuşağı kapağı tasarımı yaparken kapakta neler olmalıdır diye düşünüyorsunuz. Kapak tasarımlarının, dosyanın içeriğine uygun olması önemlidir. Düzen kuşağı kapağınızın çerçevesinde, birimden bütüne ve bütünde farklılık etkinliklerinde kullandığınız geometrik şekilleri kullanabilirsiniz. Kara kalem ile geometrik şekilleri çoğaltarak çerçeve denemeleri yapabilirsiniz. Kapakta kullanacağınız büyük bir çizim olabilir. Bu çizimde ortaya çıkan ürününüze andıran bir karalama çalışması olabilir. Bütün bu denemelerde sonra kapakta gerekli olan yazıları yazmalısınız. Kara kalem ile bastırmadan yapacağınız denemeler ile kağıt üzerinde ayarlamaları yaparsınız. Yazılarda, üç boyutlu yazılar, el yazı, kaligrafi gibi teknikler kullanabilirsiniz. Yazılar için, kesik uçlu kalemler, keçeli kalem gibi malzemeleri de kullanabilirsiniz.

düzen kuşağı kapağı

Coreldraw dosyasını indirmek için tıklayınız >>>

2. Bilgisayar yazılımları kullanarak düzen kuşağı kapağı yapmak: Ürün dosyanızda ki düzen kuşağı kapağının arkasındaki boş sayfaya, bilgisayar yazılımlarını kullanarak düzen kuşağı kapağı yapabilirsiniz. Bilgisayarda word, coreldraw çizim, photoshop gibi programları kullanabilirsiniz. Coreldraw programı ile düzen kuşağına uygun kare, daire, çizgi gibi şekilleri çoğaltarak çerçeve tasarımları yapabilirsiniz. renklendirebilirsiniz. Ürününüzün resmini çekerek photoshop programında bir  takım efektler ile hazırlayabilirsiniz. Coreldraw daki çalışmanızı da photoshop ta birleştirebililirsiniz. Yine programları kullanarak üç boyutlu etkisi olan yazılar yapabilirsiniz. Word programı ile kapak yapmak isterseniz internetten bulduğunuz hazır şablonları kullanabilirsiniz. Ama kendinizin tasarlaması daha uygun olacaktır. Word programının ekle menüsüden kapak ekleyebilir, tasarımlardan beğendiklerinizi düzenleyebilirsiniz.

3. Karakalem tasarımlarınızı bilgisayar ile canlandırarak düzen kuşağı kapağı tasarımı yapabilirsiniz. Profesyonellerin yöntemidir. Karakalem ve eskizlerden yola çıkarak, bilgisayar programları ile tasarımlarını olgunlaştırırlar. Bunun için çizim yeteneğinizin iyi olması, bilgisayar programlarını iyi bir şekilde kullanabilmeniz gerekmektedir.
Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün125
Dün233
Hafta875
Ay9658
Toplam4295976

VCNT - Visitorcounter