1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

7. Sınıf Teknoloji Tasarım Ürün Dosyası 2014-2015'e uygun olarak güncellenmiştir.

SAYFALARI ÇEVİREREK İZLEMEK İSTEDİĞİNİZ
SINIFIN LİNKİNİ TIKLAYINIZ.
7. Sınıf TT. Ürün Dosyası
İZLE

8. Sınıf  TT. Ürün Dosyası

İZLE

Kurgu Kuşağı 2

Teknoloji Tasarım Dersi Kurgu Kuşağı Projesi 8

Kurgu Kuşağı 8 Ödev vaktini bildiren masa takvimi: Bu takvime verilen ödev bilgilerini kaydediyoruz. Aynı zamanda dijital saatli bu takvim, ödev gününden iki gün  ve bir gün öncesinde uyarı veriyor. Alarmla birlikte aşağıdaki bilgi ekranı yanıp sönüyor. Böylece ödevlerimizi unutmak ve zayıf not almak gibi kötü sürprizlerle karşılaşmıyoruz. Her çalışma masasına lazım olsa gerek diye düşünüyorum.


Teknoloji Tasarım Dersi Kurgu Kuşağı Projesi 9

Kurgu Kuşağı 9 4 Mevsim Parfüm : Hayalini kurguladığum bu fikir ile 4 tane parfüm şişesi ayrı ayrı yer kaplamamış olacak. 4 farklı kokudan istediğimizi seçince, bastığımızda o koku çıkıyor olacak. Küçük boy modelleride çantalar için tasarlanabilir.


Teknoloji Tasarım Dersi Kurgu Kuşağı Projesi 10

Kurgu Kuşağı 10 Televizyonlu Kumanda : Kurgu kuşağında buluş fikirleri geliştirirken tersten düşünme yöntemiyle bulduğum bir fikir. Kumandalı televizyon oluyorda neden televisyonlu kumanda olmasın. Üstteki küçük resimde televizyon yok. Sadece elinde kumandası olan bir insan var. Büyük resimde kumandaya basınca duvarda televizyon beliriyor. Hemde HD. Aslında cep projeksiyonlara benziyor. Sadece cep projeksiyonda televizyon özelliği var. Gerçekleşebilecek bir ürün.


Teknoloji Tasarım Dersi Kurgu Kuşağı Projesi 11

Kurgu Kuşağı 11 Elektrik süpürgesini görünce yükselen koltuk : Evde elektrik süpürgesi ile temizlik yaparken her seferinde koltukları taşıyoruz. İçleride dolu olunca çok ağırda oluyorlar. Bel ağrısı vs. Kurgu kuşağında sorun çözebilcek bir fikir geliştirecekken aklıma gelen bu fikri yapım kuşağında da maketi olarak gerçekleştirdim. Bence çok önemli ve çok ihtiyaç duyulan bir durum. Annelerimiz kaldır ayaklarını der. Bu koltukta kendini kaldırıyor elektrik süpürgesini görünce. Koltuk yada kanepede süpürge çalışınca algılayan bir şey olabilirki o zaman yukarı doğru ayaklar radyo anteninin uzaması gibi uzarlar. Sürpürge duruncada aşağı iner. 


Teknoloji Tasarım Dersi Kurgu Kuşağı Projesi 12

Kurgu Kuşağı 12 Kavşaklarda Araçları gösteren ayna : Kurgu kuşağında fikir ararken mobese çekimlerindeki kazları farkettim. Kavşaklarda çok kaza oluyordu. Kavşakların ortasında üstte ayna olsa yanlardan gelen araçları gösterse böylece kazalar çok azalırdı. Bu kamera görüntülerini aktaran televizyonda olabilir. Ara sokaklarda bu sorun çok oluyor. Hatta bu nedenle tümsekler konulmuş. Ortada üstte bir dikiz aynası olsa çok güzel olurdu bence.


Teknoloji Tasarım Dersi Kurgu Kuşağı Projesi 13

Kurgu Kuşağı 13 Kendisi temizlik yapan elektrik süpürgesi : Kurgu kuşağında sorunlara çözüm olabilecek bir hayal kurmaya başladığımda bu fikir aklıma geldi. Elektrik süpürgeleri büyük kolaylık. Birde kendisi yapsa diye düşündüm. Resimde gördüğünüz gibi çok mutlu olurdum. Özgür süpürgemde mutlu olurdu.


Teknoloji Tasarım Dersi Kurgu Kuşağı Projesi 14

Kurgu Kuşağı 14 Yemeğin ısındığını gösteren kaşık : Çorba, süt, yemek vs ısıtırken sürekli kontrol etmek zorunda kalırız. Bu denemerde ağzımızda yanar. Arada birde başına gitmek gerekir. Kurgu kuşağındaki hayali buluş fikrim böyle bir kaşık. Sanırım yapıladabilirmiş. Bu kaşık sayesinde yemek ısınıca alarm veriyor ve yeşil ışık yanıyor. Böylece aşırı ısınmış ve tam ısınmamış gibi sorunlar çıkmıyor. Uğraştırmıyor. Başında beklememezide gerek kalmıyor.


TEKNOLOJİ TASARIM
ÜRÜN DOSYASI


Banka Hesap Numarası

TÜRKİYE İŞ BANKASI

Hesap Sahibi: Hüseyin Hilmi TAŞDİZER
Hesap No: 4500 2922938
IBAN :
TR940006400000145002922938

İLETİŞİM
MASTER FOTOKOPİ

0332 350 33 10

Adres: Rampalı Çarşı Kat: 1
No:124
- K O N Y A

Teknoloji Tasarım indir

Teknoloji Tasarım Makaleler

Bugün1472
Dün1422
Hafta19187
Ay47681
Toplam1188856

VCNT - Visitorcounter