1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Şimdi Düşünme Zamanı Sergisi

Şimdi düşünme zamanı sergisi 2008 yılından beri tüm Türkiye çapında işlerin seçilerek sunumunun yapıldığı bir etkinliktir.

Türk Patent Enstitüsünün konu ile ilgili resmi websitesinde serginin amacı ile ilgili olarak aşağıdaki bilgi verilmiştir.

Türk Patent Enstitüsü, genç zihinlerin düşünme becerilerini geliştirmenin gelecekte ülke ekonomisine katacağını dinamizmi dikkate alarak, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle ilköğretim okullarının 6-7- ve 8. sınıflarında okutulan Teknoloji ve Tasarım Dersi kapsamında öğrencilerin yaptıkları çalışmaların “Şimdi Düşünme Zamanı Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinlikleri” ile sergilenmesi imkanını sağlamıştır.

2008 yılından bu yana gerçekleştirilen sergiye olan müracaatlarda her geçen sene hem sayısal artışlar, hem de nitelik olarak gelişmeler görülmektedir. Bu çerçevede, daha önceki yıllarda sergiye sadece Ankara’daki ilköğretim okulları davet edilirken, “Şimdi Düşünme Zamanı Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğrenci Etkinlikleri” sergisi, kamuoyundaki müspet etki de dikkate alınarak yine Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle ülkemizde yer alan ilköğretim okullarından seçilen 164 projenin sergilenmesi suretiyle 25 – 26 Mayıs 2012 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecektir.

 

Web sitemizde öğretmenlerimize destek amacı ile aşağıdaki sayfalar hazırlanmıştır.

1 - Şimdi düşünme zamanı sergisi Etkinlik Katılım Formu (ek-4) için tıklayınız...

2- Şimdi düşünme zamanı 2012 hakkında bilgi almak için tıklayınız.

3- Şimdi düşünme zamanı sergisi sunu - slayt için tıklayınız.

4- Şimdi Düşünme Zamanı sergisine katılan okullar ve çalışmaları gösteren albüm için http://www.tpe.gov.tr/sdz/sdz_album/album/ web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Şimdi Düşünme zamanı Türk Patent Enstitüsü resmi websitesi:  http://www.tpe.gov.tr/sdz/index.jsp

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün125
Dün233
Hafta875
Ay9658
Toplam4295976

VCNT - Visitorcounter