1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Teknoloji tasarım kaldırlacak mı - Hayır kaldırılmayacak.

Teknoji ve Tasarım dersi 6. sınıflarda kaldırıldı ama 4+4+4 yeni eğitim sisteminde plana göre 7 ve 8. sınıflarda zorunlu ders olarak devam edeceği açıklandı. Sonuçta dersi kaldıracak olsalardı, yeni sistemde yer vermez, 6 sınıfta kaldırdıkları gibi 7 ve 8 lerde de kaldırırlardır. Yani resmi açıklama kaldırılmayacak iki yıla indirgenmiş olarak devam edecek diyor

Teknoloji ve Tasarım dersi kademeli olarakta kaldırılmayacak. Çünkü böyle bir şey olsaydı yine planda 7 ve 8 lerde derse yer ver verilmezdi. Önceki sistemin öğrencileride 6, 7  ve 8. sınıflarda son kez bu dersi görürlerdi. Yeni sistemin öğrencileri geldikçe de bu ders kademeli olarak kaldırılırdı. Yani kademeli kaldırıcak olsa dersi komple kaldırdık derlerdi. Bu nedenle bu ders kademeli olarakta kaldırılmayacak 7 ve 8. sınıflarda devam edecektir.

Buna rağmen Teknoloji ve Tasarım dersi tamamen kaldırılacak dedikokuları aldı başını gidiyor. Olanda derse olur. Öğrenci ve öğretmenlerin motivasyonları düşüyor.

Halbuki 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında yenilenen klavuz kitapla birlikte, 7 sınıftan itibaren Teknoloji ve Tasarım dersi işelenecek ve bu sonraki yıllarda da böyle devam edecek.

Sonuçta bu yıl ve sonraki yıllarda da, Teknoloji ve Tasarım dersi 7 ve 8. sınıflarda zorunlu olarak işlenmeye devam edecek. Ayrıca Teknoloji ve Tasarım dersini tamamen kaldırma niyeti olsa, sınıf öğretmenlerinden 3000 kişiyi bu branşa geçirirlermiydi. (iptal edilmiş olsa bile niyeti ortaya koyma açısından önemlidir)

Teknoloji ve Tasarım öğretmenlerinin, derslerine motive olmaları ve dedikoduları dikkate almamaları ve öğrencilerimizin tasarım ve icat heyecanlarını canlı tutmaları dileğiyle.. Kim ne derse dedin, zorlanmada olabilir, ama sonuçta tasarlamak ve üretmek özgüveni sağlar ve heyecan vericidir.

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün120
Dün233
Hafta870
Ay9653
Toplam4295971

VCNT - Visitorcounter