1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
Teknoloji Tasarım Ürün Dosyası GÜNCELDİR.
SAYFALARI ÇEVİREREK İZLEMEK İÇİN LİNKLERİ TIKLAYINIZ.

7. Sınıf TT. Ürün Dosyası

İZLE

8. Sınıf  TT. Ürün Dosyası

İZLE

Teknoloji Tasarım Dersi Ürün Dosyası Nasıl Hazırlanır..

Sitemizde bulunan teknoji tasarım dersi ürün dosyası, öğrenci ve öğretmene büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Hazır olması öğrenciyi kısıtlayıp belli bir kalıba sokmaz. Sonuçta dağınık olarak sunulacak olan günlük raporlar vs. tek bir dosyada sunulmaktadır. Ayrıca dosyadaki düzen ile öğretmen; hangi öğrencinin, dersin hangi aşamasında geri kaldığını görebilmekte, eksiğini gidererek buluş sürecinde takılıp kalmasını önleyebilmektedir. Öğrenciler Teknoloji Tasarım ürün dosyasını yıl içerinde tamamen kendileri hazırlayabilirler. Gereksiz zaman kaybı ve ekonomik olarakta çok daha pahalı olacaktır.

Teknoloji Tasarım ürün dosyası hazırlanması için gerekli olanlar hakkında bilgi verelim.

Öncelikle dosya için gerekli olan malzemeler alınır. Bu malzemelerde en pratik olan poşetili dosya olabilir. Bu dosya içerisine yerleştirilmesi için Kapak, bilgiler, boş sayfalar hazırlanmalıdır. Ayrıca Tasarım Günlüğü içinde bir defter olmalıdır. Zaman içerinde öğretmen tarafından verilecek olan değerlendirme formları, tasarım süreci gibi sayfalar fotokopi ile çoğaltılarak dosyaya uygun şekilde yerleştirilmelidir. Dosyadaki sıralama her öğrenci tarafında farklı olarak hazırlanacaktır veya öğretmen tarafından düzenlenecektir. Bu anlatılanlar düzen, kurgu, yapım kuşakları için tekrar uygulanacaktır. Teknoloji Tasarım dosyasının içerisinde, kapak, istiklal marşı, içindekiler, bilgiler, değerlendirme formaları, raporlar olmalıdır. Bunları hazırlamak öğretmen ve öğrencinin ciddi derecede zamanını alacaktır.

Halbuki sitemizdeki Teknoloji Tasarım Ürün Dosyası öğretmeni ve öğrenciyi çok rahatlatır. Gereksiz zaman kaybını ve yorulmayı önler. Dosya hazırlık aşamalarıının tekrarı öğretmen ve öğrencileride sıkmaktadır.

Hazır olan Teknolji Tasarım Ürün dosyası, dosyada olması gerekenleri içeriyor olsada, aslında içi boştur. Bu boşluğu öğrenciler kendi fazklı bakış açıları, tasarımlari, değerlendirmeleri ve günlükleriyle doldururlar. Dolayısı ile öğrencileri tek tip olarak kısıtlamaz. Farklılıkları engellemez. Hatta farlılıklarını ortaya koymaları için daha çok zaman sağlar.

TEKNOLOJİ TASARIM ÜRÜN DOSYASI

TÜRKİYE İŞ BANKASI
Hüseyin Hilmi TAŞDİZER
Hesap No: 4500 2922938
IBAN :
TR940006400000145002922938
İLETİŞİM -SİPARİŞ
MASTER FOTOKOPİ: 0332 350 3310
Hüseyin H. TAŞDİZER: 0534 336 7949
Faik TAŞDİZER: 0546 942 0383
Burak KÖSELER:
0536 735 1903
Adres: Rampalı Çarşı Kat: 1 No:124 KONYA

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün434
Dün8320
Hafta434
Ay94347
Toplam2881671

VCNT - Visitorcounter