1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Yapım Kuşağı 2

Yapım Kuşağı 8 serinleten parfüm

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 8

Yapım Kuşağı 8 Usb ve 9 volt pil ile çalışan, serinleten parfüm : Yapım kuşağında gerçekleitirilen bu proje ile bilgisayar başında serinlemekle kalmayacak, mis kokularla kendinizi kırlardaki rüzgara karşı hissedeceksiniz. 9 volt pili ilede sadece bilgisayar başında değil istediğiniz her yerden kullanabileceksiniz. Bilgisayar fanı, parfüm kutusu, koku, usb kablosu, 9 volt pil, anantar ve dcfix ahşap desenli etiket kullanılarak yapılmıştır.


Yapım Kuşağı 9 çekmeceli sandalye

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 9

Yapım Kuşağı 9 Çekmeceli Sandalye : Sandalyelerde çekmece olsa daha kullanışlı olurdu. Yapım kuşağında bu ihtiyacı giderecek bir tasarım yapılmış. Bu tasarımda mukavva karton, desenli etiketli folyo ile kaplama yapılmış.


Yapım Kuşağı 10 tablo masa

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 10

Yapım Kuşağı 10 Tablo Masa : Küçük işyerlerinde, mutfaklarda masalar çok yer kaplar. Bu sorunu ortadan kaldıracak tarım yapım kuşağında proje olarak gerçekleştirilmiş maketi sunulmjuştur. Yukarıda fotoğrafta tablo duvarda asılı olarak durmaktadır. Alttaki resimde ise bu taplo alt kısmı sabit kalacak şekilde masa şeklinde indirilmiştir. Resimli yönü altta kalmıştır. Böylece yemek vakti ve masa olarak kullanıma hazırdır. Bu tasarımın gerekli, estetik ve kullanışlı olduğunuda düşünüyoruz.


Yapım Kuşağı 11 yemeği karıştıran kaşık

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 11

Yapım Kuşağı 11 Otomatik Yemek Karıştıran Kaşık : Bu yapım kuşağı çalışmasında yemekleri karıştırırken başında bekleme sorunu ortadan kaldırmak için, motorla dönen ve otomatik karıştıran bir proje gerçekleştirilmiştir. Bir çok icatta kullanılan motorlar yeni fikirlerde de sürekli karşımıza çıkmaktadır.

Malzemeler: Taht kaşık, kalem pil, küçük elektrik motoru (arızalı oyuncaklardan çıkarılabilir), küçük açma kapama anahtarı, plastik boru, tahta, biraz kablo, kaplama malzemesi

Yapılışı: Basit elektrik devresi mantığı ile lamba yerine motor bağlayınız. Şekilde görüldüğü parçaları birleştirip devreyi monte ediniz.


Yapım Kuşağı 12 şerit ledli sıvı sabunluk

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 12

Yapım Kuşağı 12 Şerit ledli sıvı sabunluk : Şeffaf sıvı sabunluğı daha esttetik tasarlamak için geliştirilmiş bir yapım kuşağı projesidir. Led aydınlatma sıvı sabunun miktarıda net olarak belirecektir. Şerit ledler bir çok projede, arabalarda bile kullanırken neden burada olmasın. Görüntüsü oldukça şık oldu.


Yapım Kuşağı 13 kalem açacaklı çöp kutusu

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 13

Yapım Kuşağı 13 Kalemlerinizi Çöp kutusunda açın : Bu çalışma, kalem traş yaptıktan sonra çöpe boşaltma zahmetinden kurtaran bir yapım kuşağı projesidir. Kalemtraş yaparken masa üstü çöp kutusuna kalemtraş delik açılarak yapıştırılmıştır. Kalem traj yapıldığında, ortaya çıkan çöp, çöp kutusuna direkt olarak gitmekte böylece, daha az zaman ve zahmet harcanmaktadır.


Yapım Kuşağı 14 şerit ledli asker şapkası

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 14

Yapım Kuşağı 14 Şerit ledli asker şapkası : Küçük çocuklar asker kıyafetlerini severler. Yapım kuşağında yapılan bu tasarımla led ışıklı asker şapkalarını daha çok sevecekler. Malzemeler şerit led, şapka, kablo, pil, anahtar..

Diğer Sayfalar  >>> 1 2 3 . 4 . 5


Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün121
Dün233
Hafta871
Ay9654
Toplam4295972

VCNT - Visitorcounter