1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Yapım Kuşağı 3

Yapım Kuşağı 15 Üfleyen Mangal

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 15

Yapım Kuşağı 15 Üfleyen Mangal Üfleyen Mangal : Biz millet olarak mangalı severiz. Mangal yaparken yelpaze ile etlerin köftelerin pişmesi için yelpaze ile çok yoğun ve dumanlı bir mücadeleye gireriz. Bu yüzden gözlerimiz yaşarız. Kıyafetlerimiz kokar vs. Benim geliştirdiğim fikirle bu sorunlar ortadan kalkacak. Pil anahtar ve vantilatör düzeneğini yerleştirdiğim mangalda yelpaze ile sallama işine gerek kalmıyor. Piller şarzlı pillerden kullanılabilir. Sıcaktan dolayı pil yuvasını mangaldan uzaklaştırabilecek şekilde tasarladım.


Yapım Kuşağı 16 ilaç zamanını uyaran titreşimli ilaç kutusu

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 16

Yapım Kuşağı 16 ilaç zamanını uyaran titreşimli ilaç kutusu İlaç zamanını uyaran titreşimli ilaç kutusu : Bİlaçları zamanında kullanmak tedavi için çok önemlidir. Bazı hastalıklarda ilacı zamanında almayı unutmak hayati risklere sebep olabilir. Bazende ilacı düzenli kullanmamak ilacın etkisini göstermesinede engel olur. Bu sorunu ortadan kaldırmak için ilaç zamanının hatırlatan, titreşimle bildiren ilaç kutusu tasarımı yaptık. Bunun için ilaç kutusu, anahtar pil titreşim motoru ve dijital saat kullandık. Burada alarm titreşimle birlikte oluyor. Böylece duymama sorunuda ortadan kalkmış oluyor. Veya uygun olmayan ortamlarda sesin başkalarını rahatsız etmesinin önüne geçilmiş oluyor.


Yapım Kuşağı 17 Led Işıklı Kalemlik

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 17 

Led Işıklı Kalemlik Led Işıklı Kalemlik : Yapım kuşağı projesi olarak yapılan bu fikri gerçekleştirmek için lazım olan malzemeler : şerit led, anahtar, kablo ve pil. Bağlantıları gerçekleştirmek için lehim ve havya gereklidir. Kalemlik içinin daha rahat görünmesi için tasarlanmıştır.


Yapım Kuşağı 18 Saatli Alarmlı Saksı

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 18

Yapım Kuşağı 18 Saatli Alarmlı Saksı Saatli Alarmlı Saksı : Yapım kuşağı için tasarlanan bu fikirde amaç çiçeklerin sulama saatini unutma sorununu ortadan kaldırmakdır. Sulama zamanına göre kurulan saatin alarmı çaldığı zaman çiçeği sularız.


Yapım Kuşağı 19 Güneş Enerjili Oyuncak Araba

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 19

Yapım Kuşağı 19 Güneş Enerjili Oyuncak Araba Güneş Enerjili Oyuncak Araba : Yapım kuşağında fikir araştırması yaparken oyuncak arabalarının pilinin bitmesi sorununa çözüm olarak, büyük araçlardaki gibi güneş enerjili olmasını düşündük. Buradan yola çıkarak güneş pili alarak oyuncak bir arabaya monte ettik. Fikirde önemli olan bir ayrıntı olarak şarzlı pili kullanmayı düşündük. Şarzlı pil güneş olduğu zaman şarz olabilecekti. Bu fikir var ama oyuncak arabalarda da olması gerekir diye düşündük.


Yapım Kuşağı 20 Led Işıklı Baston

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 20

Yapım Kuşağı 20 Led Işıklı Baston Led Işıklı Baston : Yapım kuşağında şerit ledleri bastona monte ederek led ışıklı baston yaptım. Led ışık baston gece karanlıkta yolu aydınlararak bastonun çukurlara deliklere girmesini önleyerek düşmeyi engelleyecek.


Yapım Kuşağı 21 Tabletli Saatli Kalemlik

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 21

Yapım Kuşağı 21 Tabletli Saatli Kalemlik Tabletli Saatli Kalemlik : Yapım kuşağında inavasyon fikri olarak kalemlik üzerinde tablet ve saat olmasını düşündük. Tablet olması oyun ve internet ve derslere yardımcı olacak yazılımlar ile işimize yarayacaktır.

Diğer Sayfalar  >>> 1 2 3 . 4 . 5


Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün121
Dün233
Hafta871
Ay9654
Toplam4295972

VCNT - Visitorcounter