1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Yapım Kuşağı 4

Yapım Kuşağı 22 Kolonya Şişesinden Kalemtraş

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 22

Yapım Kuşağı 22 Kolonya Şişesinden Kalemtraş Kolonya Şişesinden Kalemtraş : Kalemtraşlar çok çabuk doluyor. Bu sorunu çözmek için atık boş kolonya şişesinden kalemtraş yapıldı. Kalemtraş kolonya şişesinin iç kapağına kesilerek yerleştirildi. Sıcak silikon ile yapıştırıldı. Estetik açıdan güzel bir görünüm için şişe üzeri renkli resimlerle tasarlanabilir.


Yapım Kuşağı 23 Mini Soğutucu

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 23

Yapım Kuşağı 23 Mini Soğutucu Mini Soğutucu : Küçük çocuklar sıcak içemezler. Böyle durumlar için yapılmış mini bir soğutucudur. Malzeme olarak motor, bilgisayar fanı, piller, anahtar ve dış kaplama için fon kartonu ve yapıştırıcı kullanılmıştır. Artık çocuklar sıcak diyerek içmemezlik yapamayacaklar.

 


Yapım Kuşağı 24 Güzel Kokulu Çöp Kutusu

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 24

Güzel Kokulu Çöp Kutusu Güzel Kokulu Çöp Kutusu : Çöp kovaları kötü kokar. Ben de Teknoloji Tasarım dersinde bu soruna çözüm bulmak için kapağa koku yerleştirmeye karar verdim. Şimdi çöp kutusundan artık eskisi gibi kötü kokular gelmiyor. Bu proje için bir adet çöp kovası ve koku aparatı gerekli.


Yapım Kuşağı 25 Işıklı Çöp Kutusu

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 25

Işıklı Çöp Kutusu Işıklı Çöp Kutusu : Öğrencilerin masalarında kullanımı için kullanılan çöp kutunu, Teknoloji Tasarım dersi yapım kuşağında geliştirmeye karar verdim. Masada bazı durumlarda masa lambasına ihtiyaç duyuyordum. Bunu düşünerek bu fikrimi çöp kutusu ile bütünleştirmeye karar verdim. Böylece yerde kaplamayacaktı. Bu şekilde pratik kullanışlı, gerektiğinde masa lambası olarak kullanabileceğim bir çöp kutusu yaptım.


Yapım Kuşağı 26 Serinleten Kalem

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 26

Serinleten Kalem Serinleten Kalem ( Hasan Turgut - 8B ) Teknoloji Tasarım dersinde sıcak günlerde öğrencileri serinleten bir buluş inovasyon yapmaya karar verdim. Sıcağın bunaltıcı etkisi ile derslere konsantre olamıyoruz. Böyle bir zamanda vantilatör yanımızda taşıyamayız. Ama her öğrencinin yanında kalem bulunur. Bende kaleme motor pil pervane ve anahtar takarak serinleten vantilatörlü kalem yapmaya karar verdim. Ve sonuç fotoğraftaki gibi oldu. Oldukça iyi serinletiyor ve rahatlatıyor.


Yapım Kuşağı 27 kalemtraşlı ışıklı kalemlik

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 27

Kalemtraşlı Işıklı Kalemlik : Teknoloji Tasarım dersinde yapım kuşağında kalemlik inovasyonu yaptım. Kalemlilk içine led ışıklandırma yaptım. Ayrıca altında kalemtraşta var. Böylece kullanışlı bir kalemlik tasarımı yapmış oldum.


Yapım Kuşağı 28 led ışıklı cetvel

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 28

led ışıklı cetvel Led Işıklı Cetvel : Bazı yerlerde ışık olmadığımı zaman kullanılabilecek bir cetveldir. Işığın az olduğu ortamlarda rahat ölçü almak için led ışıklı cetvel yaptım.


Yapım Kuşağı 29 Serinleten Kalemlik

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 29

Serinleten Kalemlik : Sıcaklarda öğrencileri serinletecek bir kalemlik. Her öğrencinin kalemliği vardır. Kalemliklerin içerisine küçük elektrik motoru pil ve anahtar yerleşticek fazlası ile boş alan vardır. Bu nedenle kalemlik içerisine yerleştirdim. Sonuçta gerçekten serinletiyor.


Yapım Kuşağı 30 Dondurmayı Akıtmayan Külah

Teknoloji Tasarım Dersi Yapım Kuşağı Projesi 30

Dondurmayı Akıtmayan Külah Dondurmayı Akıtmayan Külah : Dondurmalar erir ve özellikle çocuklarda elbiseleri kirleterek istenmeyen sonuçlara sebep verir. Dondurmayı külahla yemekten vazgeçemeyeceğimize için, bu soruna çözüm bulmaya karar verdim. Evde bulunan yumuşak kek kalıbının ortasını daire şeklide kestim. Külahından üste doğru takarak kenarlarda oluk olmasını sağladım. Böylece akan dondurma burada kalıyor ve elbiseler kirlenmiyor. Kek kalıbı olduğu malzeme sağlıklı. Ayrıca kolayca çıkıyor. Yıkanıyor ve kek kalıbı tekrar tekrar kullanılabiliyor. Basit bir çözüm olabilir ama bence iyi bir çözüm. Artık, çocuklar dondurma yerken, kimse tedirgin olmuyor.

Diğer Sayfalar  >>> 1 2 3 . 4 . 5


Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün121
Dün233
Hafta871
Ay9654
Toplam4295972

VCNT - Visitorcounter