teknoloji tasarım dersi ürün dosyası

7. sinif teknoloji tasarım ürün dosyası7. Sınıf Teknoloji Tasarım Dersi Ürün Dosyası

Merhaba sevgili öğretmen ve öğrencilerimiz! Sizleri merakla bekleyen, teknoloji dolu bir dünyanın kapılarını aralayan "Keşfedin ve Tasarlayın: 7. Sınıf Teknoloji ve Tasarım Dersi Konu Anlatımlı Ürün Dosyası" ile tanışmaya hazır mısınız?

Keşfedin ve Tasarlayın: 7. Sınıf Teknoloji ve Tasarım Dersi Konu Anlatımlı Ürün Dosyası

Artıbir Yayınları olarak, öğrenmeyi eğlenceli ve etkili bir deneyim haline getirmek amacıyla özenle hazırladığımız Teknoloji ve Tasarım Dersi Ürün Dosyası ile; teknolojinin ve tasarımın büyülü dünyasını adım adım keşfedeceksiniz. Siz 7. sınıf öğrencilerini hedefleyen bu kaynak, hem ders içi destek sağlamak hem de sizi geleceğin teknolojik trendlerine hazırlamak için özel olarak tasarlandı.

"Keşfedin ve Tasarlayın: 7. Sınıf Teknoloji ve Tasarım Dersi Konu Anlatımlı Ürün Dosyası" ile geleceğin dünyasına adım atın, teknolojik bilgi ve becerilerinizi geliştirin, yaratıcılığınızı keşfedin ve en önemlisi, öğrenmeye olan sevginizi hiç kaybetmeyin!
Bu kaynak, Teknoloji ve Tasarım dersini sıkıcı bir öğrenme deneyiminden ziyade eğlenceli, interaktif ve öğrenmeyi teşvik eden bir maceraya dönüştürmeyi amaçlar. Teknolojinin ve tasarımın günlük hayatınızdaki rolünü anlamak, sorunları çözmek ve kendi yaratıcı projelerinizi tasarlamak için ihtiyacınız olan tüm araçları size sunar.Neden Teknoloji ve Tasarım Ürün Dosyası ?

Değerli Bilgi Kutucukları: Sayfalar arasına serpiştirilmiş bilgi kutucukları, ilginç gerçekler, tarihsel bilgiler veya ilham verici bilgilerle sıkılmadan öğrenmenizi destekler.

Örneklerle Anlatım: Her konu anlatımı ve açıklama, günlük yaşamdan alınmış örneklerle desteklenir. Böylece öğrendiğiniz bilgileri günlük hayatta nasıl kullanabileceğinizi daha iyi anlayacaksınız.

Uygulama Odaklı Yaklaşım: Kitap, teorik bilginin yanı sıra pratik uygulamaları destekler. Öğrendiğiniz bilgileri gerçek dünyadaki problemleri çözmek için nasıl kullanabileceğinizi anlamak için size rehberlik edecek tasarım çizim ve formları sunar.

Görsel Zenginlik: Renkli ve etkileyici görseller, şematik çizimler ve görsel örnekler sayesinde karmaşık konuları anlamak daha kolay olacak. Görsel zenginlik, öğrenmeyi görsel hafızanızı da kullanarak desteklemektedir.

Kapsamlı İçerik: 7. Sınıf Teknoloji Tasarım Ürün Dosyamız, Teknoloji ve Tasarım dersinin temel konularını kapsayacak şekilde özenle hazırlanmış zengin içeriğiyle öne çıkıyor. Temel kavramlardan, tasarım süreçlerine ve teknolojik uygulamalara kadar geniş bir yelpazede bilgiye erişim sağlıyor.

7. Sınıf Teknoloji ve Tasarım Ürün Dosyası Özellikleri

7. sınıf Teknoloji Tasarım Ürün dosyası teknoloji ve tasarım dersi müfredatını tam uyumlu olarak öğretmenlerimizin görüşleri doğrultusunda tam konu anlatımlı olarak hazırlanmıştır.

7. sinif teknoloji tasarım ürün dosyası

* Kısaca 5'i bir arada bir kaynaktır :

1- Kitaptır : Konu anlatımı ve kazanım testleri ile kitaptır.

2- Defterdir : Ders notları çizim sayfaları ile defterdir.

3- Sunum Dosyası : Etkinlik - ölçülü milimetrik kareli Tasarım ve ürünüm sayfaları ile sunum dosyasıdır.

4- Akıllı Tahta Uyumludur : Akıllı tahta kullanımı ile etkili ders işleme özelliği.

5- Web içerik Desteği : Karekod ile üniteler ile ilgili öğretmen ve öğrencinin ihtiyaç duyabileceği plan, sunu, video, bilgilere ulaşma imkanı.

Teknoloji Tasarım Dersinde öğretmen genel olarak REHBER görevi görüyor. Yani öğrenciye dersin hedeflerine ulaşması noktasında rehberlik edecek. İşte bu noktada 7.sınıf Teknoloji Tasarım ürün dosyası dersin işlenişi amaçları konusunda yönlendirme yapıyor klavuzluk ediyor. Öğretmenin görevini yapmasında da büyük kolaylık sağlıyor.

7. sinif teknoloji tasarım ürün dosyası

7. Sınıf Teknoloji Tasarım Ürün dosyası defter, dosya karmaşası ile öğretmen ve öğrenci yorulmuyor, Zaman kazandırıyor. Verimli bir ders ortamı konusun da çözüme büyük oranda katkıda bulunmuş oluyor.

Yorumlar  

 
#3 HAMZA TÜFEKÇİ 06-09-2023 17:11
YALOVA MERKEZ ŞEHİT AHMET UZUN ORTAOKULUNDA TEKNOLOJİ VE TASARIM ÖĞRETMENİ OLARAK GÖREV YAPIYORUM.OKULUM ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ VE İLİMİZ İLÇE ZÜMRE ÖĞRETMENLERİ İLE BİRLİKTE GÖRMEMİZ İÇİN 7. VE 8. SINIF ÖRNEK ÜRÜN DOSYASI DEFTERLERİNİ GÖNDERMENİZ MÜMKÜNMÜDÜR.
ADRESİMİZ: ŞEHİT AHMET UZUN ORTAOKULU
ADNAN MENDERES MAHALLESİ. 5. SOKAK YALOVA

Cevap : Hamza Hocam.. Sitemizdeki örnek talep formunu doldurup gönderirseniz örnekler adresinize gönderilecektir..

https://www.teknolojitasarimdersi.com/teknoloji-tasarim-dosyasi-ornek.html
Alıntı
 
 
#2 emr e 25-10-2020 13:48
nerden satın alabilirim.

Cevap: İletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz
Alıntı
 
 
#1 Hüseyin aksu 24-10-2018 16:39
Ders çalışmak istiyorum
Alıntı
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Teknoloji Tasarım Fikirleri VİDEOLAR

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün4130
Dün4095
Hafta16188
Ay76492
Toplam7654056

VCNT - Visitorcounter

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi ve görseller izin alınmadan kullanılamaz.