teknoloji tasarım dersi ürün dosyası

8. Sınıf Teknoloji ve Tasarım Dersi Ürün Dosyası8. Sınıf Teknoloji Tasarım Ürün Dosyası

Öğretmen ve Öğrenciler; 8. Sınıf Teknoloji ve Tasarım Dersi Konu Anlatımlı Ürün Dosyasını
Neden Tercih Etmeli? >>>

Dersin değerini ortaya çıkaran çok yönlü bir çalışma olan Teknoloji ve Tasarım Ürün Dosyası derse karşı sınıf içi motivasyonu ve ciddiyeti arttırır. Karmaşaya son verir. Renkli tasarımı ile öğrencilerin derse psikolojik olarak istekli ve hazır olmalarını sağlar. Sistemli bir şekilde ürün ortaya çıkartmaya yardımcı olur. Özgüven verir

Tasarım süreçleri net bir şekilde sırasıyla ortaya konulduğu için öğretmen ve öğrenciler dersi planlı bir şekilde işler. Etkinlikler kazanımlara uygun bir şekilde hazırlanmış olup, sınıfta rahatça uygulanabilir.

Bu kitap öğretmene adil ölçme değerlendirme imkânı sunuyor. Hem kitap hem defter hem sunum doyası! Yani 3’ü 1 arada! Öğrencilerin çalışmalarını tek kitapta görebilmeyi sağlıyor.

Öğretmenler ders notları yazdırmakla uğraşmazlar. Tasarımlar için daha fazla zaman kazandırır.

Kitapta bulunan milimetrik sayfalar ile çizim yaptırmak daha kolay ve eğlenceli olur. Öğrenciler bu kitapla görselleştirme, 3 boyutlu düşünme ve çizme becerilerini geliştirebilirler. Tasarım aşamalarını, ders notlarını alabilecekleri boş sayfalar bulunmaktadır

Müfredata, Yıllık plan ve kazanımlarla tam uyumlu olup, öğretmen ve öğrenciye ortak bir rota takip etme imkânı sunar. Rehberlik eder.

Akıllı tahta ile uyumludur. Sınıf içinde kolayca erişim imkânı vardır.

Kitapta ünite başlarında bulunan karekodlarını okutarak öğretmen ve öğrencilerimiz; ünite ile ilgili planlara, sunumlara, videolara ve bilgilere ulaşabilirler.

Spiral ciltli, A4 boyutunda, tamamı renkli, 136 sayfadan oluşmaktadır. Masada az yer kaplar.

8. Sınıf Teknoloji ve Tasarım Ürün Dosyası Özellikleri

8. Sınıf Konu Anlatımlı Teknoloji Tasarım Ürün dosyası, 2018-2019 eğitim öğretim yılından itibaren 8. sınıflarda da uygulamaya konulan, yeni teknoloji tasarım öğretim programına tam olarak uyumlu olacak şekilde hazırlanmıştır.

8. Sınıf Teknoloji Tasarım Ürün Dosyası

8. sınıf Teknoloji Tasarım Ürün dosyası, öğretim programında yer alan öğrenme alanları, üniteler ve kazanımlara uygun olarak hazırlanmıştır. 8. sınıf Teknoloji Tasarım ürün dosyasında yeni öğretim programı ve kazanımlarına ait tüm konular bulunmaktadır.

8. sınıf teknoloji tasarım ürün dosyası A4 boyutunda, spiral ciltli, 136 sayfa olarak tamamı renkli ofset baskı olarak hazırlanmıştır.

8. Sınıf Teknoloji Tasarım Ürün Dosyasının Avantajları

* Kısaca 5'i bir aradadır : Yani Konu anlatımı ve kazanım testleri ile kitaptır. Ders notları çizim sayfaları ile defter, Etkinlik ürünüm sayfaları ile sunum dosyasıdır. Bu üç özelliğe ek olarak Akıllı tahta uyumlu ve karekod ile üniteler ile ilgili öğretmen ve öğrencinin ihtiyaç duyabileceği web içerik desteği.

* Sıradan bir defterden çok daha fazla kullanışlıdır. Ünite ve kazanım sıralamasına uygun olarak düzenlendiği için, ne zaman, hangi konunun işleneceği bellidir. Öğrenci ve öğretmen içinde takibi kolaydır. ölçekli milimetrik kareli çizim sayfaları ile iki ve artık 8. sınıflarda ağırlık kazanan 3 boyutlu tasarım çizimleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Ayrıca içerikle dosya formatında yer aldığı için, ürün dosyası içinde ayrıca zaman harcamaya gerek kalmamaktadır.

* Sıradan bir dosyadan çok daha kullanışlıdır : Sıradan 40 poşetlik bir dosyayı öğrencilerin düzenli olarak hazırlaması yorucudur.  Zaman kaybettirir. Kapakları, sıralaması, araştırma çizim sayfaları, sunum sayfaları değerlendirme form sayfaları vs. Halbuki 8. Sınıf Teknoloji Tasarım Ürün dosyası hem öğrenci için hemde öğretmen için pratiktir. Takibi ve değerlendirmesi de çok kolaydır. Hangi konunun ne zaman nerede işleneceği bellidir.

Satın almak istiyorum ne yapmalıyım.

Konu anlatımlı Teknoloji ve Tasarım Ürün Dosyalarını ARTIBİR yayınları ile iletişim kurarak veya Türkiye genelinde bayilerimizden >>> temin edebilirsiniz.

Artıbir yayınları ile iletişime geçerek

toplu sipariş indirimi

ve ücretsiz kargo

avantajlarından faydalanabilirsiniz.

 

Bilgi ve Sipariş:

ARTIBİR Yayınları

www.artibiryayinlari.com.tr

0501 335 46 46

 

 

Yorumlar  

 
#5 ahmet 01-11-2023 11:11
\* ||* Çocuklar not yazma ile dosya hazırlama ile uğraşmıyorlar. Memnunlar. Sevdiler. Bizim içince gerçekten büyük rahatlık.. Teşekkürler
Alıntı
 
 
#4 Selin 14-10-2023 14:06
&: :roll: b: Çizim yapmak çok zevkli. çok güzellll...
Alıntı
 
 
#3 tuhahan ben 11-10-2023 11:03
8. sınıfım. geçen yıl düz defter kullandık. çok yazı yazardık. hiç sevmezdim. bu kitapta konular var çok yazmaktan kurtulduk. dosya hazırlamaya da gerek yokmuş. çizim sayfaları güzel çizmek çok zevkliii. :D b: \* &: ||*
Alıntı
 
 
#2 Dilek Ceylan 11-10-2023 10:09
\* ||* Toplu sipariş vermiştim. Şimdi öğrencilerimle kullanıyorum. Ders güzel geçiyor. teşekkürler.
Alıntı
 
 
#1 gülcan 18-09-2023 04:45
Teknoloji ve tasarım ürün dosyası 8. Sinif defterinin fiyatı nedir acaba? Tek alınır ise....
Cevap: Telefon ile iletişime geçerek ögğrenebilirsiniz.
Alıntı
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Teknoloji Tasarım Fikirleri VİDEOLAR

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün3228
Dün3522
Hafta6750
Ay68045
Toplam7813365

VCNT - Visitorcounter

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi ve görseller izin alınmadan kullanılamaz.