teknoloji tasarım dersi ürün dosyası

Teknoloji Tasarım İcatları 10

Teknoloji Tasarım İcadı 37 Kumbara Tasarımı

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 37

Teknoloji Tasarım İcadı kumbara tasarımı

Kumbara Tasarımı : Teknoloji Tasarım dersinde 8. sınıfta nasıl tanıtalım etkinliğinde küçük çocuklar için kumbara tasarımı yaptım. Üzerinde ki sayılar da eğitici bir özelliği olmasını sağlayacak. Çiçek gibi şeklinde ki tasarımı ile öğrenci dolabında estetik bir görüntü verecek.


Teknoloji Tasarım İcadı 38 Poşetli Kürek

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 38

Teknoloji Tasarım İcadı - Poşetli Kürek

Poşetli Kürek : Ürün İcat Tasarımında hayatımızı kolaylaştıracak bir fikir düşünürken aklıma gelen poşetli kürek ile temizlik yaparken ikide bir çöp kocasına boşaltmaya gerek kalmayacak bir fikir aklıma geldi. Çöpleri küreğe doldurur çöp kovasını bu arada yanımızda taşırız. Bu soruna pratik bir çözüm üretmek için küreğe poşet ekledim. Çöpleri küreğe dolunca poşete kaydırıyor ve tekrar çöp toplamaya devam edebiliyorsunuz. Ayrıca poşet takılıp çıkartabiliyor. Poşet dolunca çıkartıp çöpe atıyorsunuz.


Teknoloji Tasarım İcadı 39 Serinleten Şapka

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 39

Teknoloji Tasarım İcadı - serinleten şapka

Serinleten şapka : Yaz aylarında sıcakyan korunmak için şapka takarız. Ama bazen bu bile yeterli gelmez terleriz. Bu soruna çözüm bulmak için bir pervane, küçük bir elektrik motoru, pil ve anahtar ile hazırladığım devreyi sapkaya monte ettim. Silikon ve dikiş gibi yöntemler kullandım. Sonuçta artık serinlemek için düğmeye basmak yeterli oluyor.


Teknoloji Tasarım İcadı 40 Tablet korumalı okul sırası

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 40

tablet koruma okul sırası - Teknoloji Tasarım İcadı

Tablet korumalı okul sorası : Öğrencilere fatih projesi kapsamında tablet dağıtılmaya başlandı. Bu tabletlerin korunması da önemli bir ihtiyaç haline geldi. Öğrencilerin sıralarında tablet bölümü olabilir. Kilitlenen bu tahta bölümde tabletler darbelere karşıda korunmuş olurlar.


Diğer Sayfalar >>> 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 .


Teknoloji Tasarım Fikirleri VİDEOLAR

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün3205
Dün3522
Hafta6728
Ay68023
Toplam7813342

VCNT - Visitorcounter

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi ve görseller izin alınmadan kullanılamaz.