teknoloji tasarım dersi ürün dosyası

Teknoloji Tasarım İcatları 4

Teknoloji Tasarım İcadı 13 kalem açacaklı çöp kutusu

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 13

Teknoloji Tasarım İcadı 13  kalem açacaklı çöp kutusu

Kalemlerinizi Çöp kutusunda açın : Bu çalışma, kalem traş yaptıktan sonra çöpe boşaltma zahmetinden kurtaran bir İcadıdir. Kalemtraş yaparken masa üstü çöp kutusuna kalemtraş delik açılarak yapıştırılmıştır. Kalem traj yapıldığında, ortaya çıkan çöp, çöp kutusuna direkt olarak gitmekte böylece, daha az zaman ve zahmet harcanmaktadır.


Teknoloji Tasarım İcadı 14 şerit ledli asker şapkası

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 14

Teknoloji Tasarım İcadı 14 şerit ledli asker şapkası

Şerit ledli asker şapkası : Küçük çocuklar asker kıyafetlerini severler. Ürün İcat Tasarımında yapılan bu tasarımla led ışıklı asker şapkalarını daha çok sevecekler. Malzemeler şerit led, şapka, kablo, pil, anahtar..


Teknoloji Tasarım İcadı 15 Üfleyen Mangal

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 15

Teknoloji Tasarım İcadı 15 Üfleyen Mangal

Üfleyen Mangal : Biz millet olarak mangalı severiz. Mangal yaparken yelpaze ile etlerin köftelerin pişmesi için yelpaze ile çok yoğun ve dumanlı bir mücadeleye gireriz. Bu yüzden gözlerimiz yaşarız. Kıyafetlerimiz kokar vs. Benim geliştirdiğim fikirle bu sorunlar ortadan kalkacak. Pil anahtar ve vantilatör düzeneğini yerleştirdiğim mangalda yelpaze ile sallama işine gerek kalmıyor. Piller şarzlı pillerden kullanılabilir. Sıcaktan dolayı pil yuvasını mangaldan uzaklaştırabilecek şekilde tasarladım.


Teknoloji Tasarım İcadı 16 ilaç zamanını uyaran titreşimli ilaç kutusu

Teknoloji Tasarım Dersi İcadı 16

Teknoloji Tasarım İcadı 16 ilaç zamanını hatırlatan titreşimli ilaç kutusu

İlaç zamanını uyaran titreşimli ilaç kutusu : Bİlaçları zamanında kullanmak tedavi için çok önemlidir. Bazı hastalıklarda ilacı zamanında almayı unutmak hayati risklere sebep olabilir. Bazende ilacı düzenli kullanmamak ilacın etkisini göstermesinede engel olur. Bu sorunu ortadan kaldırmak için ilaç zamanının hatırlatan, titreşimle bildiren ilaç kutusu tasarımı yaptık. Bunun için ilaç kutusu, anahtar pil titreşim motoru ve dijital saat kullandık. Burada alarm titreşimle birlikte oluyor. Böylece duymama sorunuda ortadan kalkmış oluyor. Veya uygun olmayan ortamlarda sesin başkalarını rahatsız etmesinin önüne geçilmiş oluyor.

Yapılışı : İcat malzemeleri olarak, titreşimli küçük elektrik motoru, anahtar, kaplo, saat gerekmektedir. Bu malzemeleri şekildeki gibi birleştirmeniz gerekmektedir. Sonuçta basit elektrik devresi bilginizi kullanarak bu projeyi yapabilirsiniz. Ama tavsiyemiz bunu geliştirmeniz. Çünkü yapılan her icat geliştirilebilir.


Diğer Sayfalar >>> 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 .


Teknoloji Tasarım Fikirleri VİDEOLAR

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün3203
Dün3522
Hafta6725
Ay68020
Toplam7813340

VCNT - Visitorcounter

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi ve görseller izin alınmadan kullanılamaz.