teknoloji tasarım dersi ürün dosyası

Teknoloji Tasarım Projeleri 10

Teknoloji Tasarım Projesi 37 Taraklı Kalem

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 37

Teknoloji Tasarım Projesi 37 Taraklı Kalem Taraklı Kalem : Proje Tasarımında geliştirdiğim bu fikirde sürekli olarak yanımızda bulunmasına ihtiyaç duyduğumuz kalem ile tarağı birleştirmeyi düşündüm. Acil durumlarda maket bıçağı gibi sürgülü bir şekilde tarağpı çıkararak saçımızı tarabileceğiz.


Teknoloji Tasarım Projesi 38 Kalemlik inovasyon

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 38

Teknoloji Tasarım Projesi 38 Kalemlik inovasyon Kalemlik inovasyon : Kalemlik inovasyonunu Teknoloji Tasarım Projesi için düşündüm. Kalemlik içindeki kalemler yine kalemliği takılarak dik durması ve masa üzerinden yere düşmesi engellenmiştir. Resimde kalemliğin açılmış hali çizilmiştir.

Kalemlik kapatılmadan önce, dik duran kalemler çıkarılıp içine konur ve kapatılır. Normal bir kalemlik gibi olacağı içinde çantaya kolayca yerleştirebilirsiniz.

Yapılışı : Mukavva karton ile şekilde ki gibi kesim yapıştırınız. Kaplama olarak desenli etiket folyoları kullanabilirsiniz.


Teknoloji Tasarım Projesi 39 Led ışıklı su şişesi

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 39

Teknoloji Tasarım Projesi 39 Led ışıklı su şişesi Led ışıklı su şisesi : Teknoloji Tasarım Projesi için tasarladığım bu fikre ne gerek var diyebilirsiniz. Ama geceleri su içmek için hastalar çocuklar ihtiyaç duyabilmektedir. Karanlıkta su içmek için gece lambası yetersiz kalmaktadır. Işığı yakmakta sıkıntı olabilmektedir. Ama su şişesi eğerki ışıklı olursa gece lambası görevi görebileceği gibi şişeyi tahatlıkla görüp kırıp dökmeden kullanma imkanı sağlayacaktır.


Teknoloji Tasarım Projesi 40 Uzayıp Kısalan Ayakkabılık

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 40

Teknoloji Tasarım Projesi 40 Uzayıp Kısalan Ayakkabılık Uzayıp Kısalan Ayakkabılık : Normal zamanlarda evlerimizde sadece kendi ailemiz vardır. Yani ortalama 5 kişi için yetebilecek bir ayakkabılık işimizi görecektir. Ayrıca büyük olup yer kaplamasına gerek olmayacaktır. Ama misafir gelmesi durumunda büyük bir ayakkabılığa ihtiyaç olmaktadır. Teknoloji Tasarım Projesi için tasarladığım bu fikirde birbirine geçişli ayakkabılık açılarak iki katı ve daha fazla ayakkabı alacak duruma gelecektir. Misafir gidincede ayakkabı tekrar küçültülecek ve fazla yer kaplamayacaktır.

Yapılışı : Mukavva veya maket kartonlar ile yapabilirim. Ahşap desenli yapışkanlı ile folyo ile yüzeyini kaplayabilirsiniz.


Diğer Sayfalar > 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . 13


Teknoloji Tasarım Fikirleri VİDEOLAR

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün2995
Dün3522
Hafta6517
Ay67812
Toplam7813132

VCNT - Visitorcounter

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi ve görseller izin alınmadan kullanılamaz.