teknoloji tasarım dersi ürün dosyası

Teknoloji Tasarım Projeleri 3

Teknoloji Tasarım Projesi 9 - 4 mevsim parfüm

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 9

Teknoloji Tasarım Projesi 9 4 Mevsim Parfüm

4 Mevsim Parfüm : Hayalini kurguladığum bu fikir ile 4 tane parfüm şişesi ayrı ayrı yer kaplamamış olacak. 4 farklı kokudan istediğimizi seçince, bastığımızda o koku çıkıyor olacak. Küçük boy modelleride çantalar için tasarlanabilir.


Teknoloji Tasarım Projesi 10 televizyonlu kumanda

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 10

Teknoloji Tasarım Projesi 10 Televizyonlu Kumanda

Televizyonlu Kumanda : Proje Tasarımında buluş fikirleri geliştirirken tersten düşünme yöntemiyle bulduğum bir fikir. Kumandalı televizyon oluyorda neden televisyonlu kumanda olmasın. Üstteki küçük resimde televizyon yok. Sadece elinde kumandası olan bir insan var. Büyük resimde kumandaya basınca duvarda televizyon beliriyor. Hemde HD. Aslında cep projeksiyonlara benziyor. Sadece cep projeksiyonda televizyon özelliği var. Gerçekleşebilecek bir ürün.


Teknoloji Tasarım Projesi 11 yükselen koltuk

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 11

Teknoloji Tasarım Projesi 11 Elektrik süpürgesini görünce yükselen koltuk

Elektrik süpürgesini görünce yükselen koltuk : Evde elektrik süpürgesi ile temizlik yaparken her seferinde koltukları taşıyoruz. İçleride dolu olunca çok ağırda oluyorlar. Bel ağrısı vs. Proje Tasarımında sorun çözebilcek bir fikir geliştirecekken aklıma gelen bu fikri Ürün İcat Tasarımında da maketi olarak gerçekleştirdim. Bence çok önemli ve çok ihtiyaç duyulan bir durum. Annelerimiz kaldır ayaklarını der. Bu koltukta kendini kaldırıyor elektrik süpürgesini görünce. Koltuk yada kanepede süpürge çalışınca algılayan bir şey olabilirki o zaman yukarı doğru ayaklar radyo anteninin uzaması gibi uzarlar. Sürpürge duruncada aşağı iner.


Teknoloji Tasarım Projesi 12 kavşak aynası

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 12

Teknoloji Tasarım Projesi 12 Kavşaklarda Araçları gösteren ayna

Kavşaklarda Araçları gösteren ayna : Proje Tasarımında fikir ararken mobese çekimlerindeki kazları farkettim. Kavşaklarda çok kaza oluyordu. Kavşakların ortasında üstte ayna olsa yanlardan gelen araçları gösterse böylece kazalar çok azalırdı. Bu kamera görüntülerini aktaran televizyonda olabilir. Ara sokaklarda bu sorun çok oluyor. Hatta bu nedenle tümsekler konulmuş. Ortada üstte bir dikiz aynası olsa çok güzel olurdu bence.


Diğer Sayfalar > 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . 13


Teknoloji Tasarım Fikirleri VİDEOLAR

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün3226
Dün3522
Hafta6748
Ay68043
Toplam7813363

VCNT - Visitorcounter

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi ve görseller izin alınmadan kullanılamaz.