Teknoloji Tasarım Projeleri 4

Teknoloji Tasarım Projesi 13 otomatik süpürge

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 13

Teknoloji Tasarım Projesi 13 Kendisi temizlik yapan elektrik süpürgesi

Kendisi temizlik yapan elektrik süpürgesi : Proje Tasarımında sorunlara çözüm olabilecek bir hayal kurmaya başladığımda bu fikir aklıma geldi. Elektrik süpürgeleri büyük kolaylık. Birde kendisi yapsa diye düşündüm. Resimde gördüğünüz gibi çok mutlu olurdum. Özgür süpürgemde mutlu olurdu.


Teknoloji Tasarım Projesi 14 dereceli kaşık

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 14

Teknoloji Tasarım Projesi 14 Yemeğin ısındığını gösteren kaşık

Yemeğin ısındığını gösteren kaşık : Çorba, süt, yemek vs ısıtırken sürekli kontrol etmek zorunda kalırız. Bu denemerde ağzımızda yanar. Arada birde başına gitmek gerekir. Proje Tasarımındaki hayali buluş fikrim böyle bir kaşık. Sanırım yapıladabilirmiş. Bu kaşık sayesinde yemek ısınıca alarm veriyor ve yeşil ışık yanıyor. Böylece aşırı ısınmış ve tam ısınmamış gibi sorunlar çıkmıyor. Uğraştırmıyor. Başında beklememezide gerek kalmıyor.


Teknoloji Tasarım Projesi 15 projeksiyonlu kalem

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 15

Teknoloji Tasarım Projesi 15 Projeksiyonlu MP3 çalarlı Kalem

Projeksiyonlu MP3 çalarlı Kalem : Bu kalemi öğrenciler için tasarladım. Öğrenciler kalemleri sürekleri yanında taşır. Aslında bir çok insan kalem taşır. Kalemde projeksiyon üzelliği olsa, mp3 çalar özelliğide çok işimize yarar diye düşünüyorum. Film veya derslerle ilgili videoları anında izleyip tekrar edebiliriz. Gerçekten çok eğlenceli olur. Teknoloji Tasarım Projesi fikrim olarak gerçekleştirme kaygısı taşımadan bulduğum bir fikir.


Teknoloji Tasarım Projesi 16 milyon renkli kalem

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 16

Teknoloji Tasarım Projesi 16 Milyon Renkli Kalem

16 Milyon Renkli Kalem : Çok renkli basmalı kalemler vardı. Teknoloji Tasarım Projesi fikri olarak günümüzde henüz yapılamayacak bir fikir düşündüm. renkli yazıcıların özelliğinin kalemlere gelecekteki teknoloji ile yerleştirilebileceğini düşündüm. Yazıcılarda 3 ana renk kartuşları ve siyah renk ile milyon renk elde ediliyor. Bunun bir kaleme yerleştirilmesini düşündüm. 3 ana renk ileri geri açık koyu ayar düğmeleri var. Bu ayar düğmeleri ile renk ekranda gözüküyor. Ucunda da o renk ile yazı yazabiliyoruz. Gelecekte gerçekleştirilebilir.


Diğer Sayfalar > 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . 13


Teknoloji Tasarım Fikirleri VİDEOLAR

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün108
Dün1636
Hafta3459
Ay37149
Toplam7954544

VCNT - Visitorcounter

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi ve görseller izin alınmadan kullanılamaz.