teknoloji tasarım dersi ürün dosyası

Teknoloji Tasarım Projeleri 6

Teknoloji Tasarım Projesi 21 otomatik perde

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 21

Teknoloji Tasarım Projesi 21 Gündüz açılan kumandalı perde

Gündüz açılan kumandalı perde : Teknoloji Tasarım Projesi için çizdiğim fikrimde perde açma işini kolaylaştırmak istedim. Perdede motorlu, ışığa duyarlı bir sistem olmalıdır. Bu sistem gün ışığına göre çalışabilsin istiyorum. Gece yanan lambalar gibi benim perdemde ışışa düyarlı olacak. Tersi olarak karanlıkta kapanacak, gündüz açılacak. Ayrıca bu özelliği kullanmak istemez isek kumandalı olacak ve kumanda ile açıp kapatacağız. Hayatımız daha da kolaylaşacak.


Teknoloji Tasarım Projesi 22 ingilizce çeviri yapan mercek

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 22

Teknoloji Tasarım Projesi 22 Gündüz açılan kumandalı perde

İngilizceyi Türkçeye çeviren mercek : Proje Tasarımındaki bu fikrimde mercek ile ingilizce bir yazının üzerine getirince, Türkçe olarak çevirisini yapıyor. Aslında hayalimde olmasını istediğim bu fikrim gerçekleşseydi hayatımız çok kolaylaşırdı diye düşünüyorum. Peki nasıl olabilir. Mercekte bir kamera olabilir. Bu kamera metni tarar. Daha sonra içinde ki yazılımla Türkçeye çevirerek ekrana yani merceğe verebilir. Günümüzde yapılabilir gibi de geliyor.


Teknoloji Tasarım Projesi 23 kumandasini bulan televizyon

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 23

Teknoloji Tasarım Projesi 23 Gündüz açılan kumandalı perde

Kaybolan kumandayı bulan televizyon : Proje Tasarımında gerçekleşebilecek bir fikirdir. Kumandayı kaybetmeyenimiz yoktur. Küçük çocuklarda kumandaları saklar. Sonuçta kumandayı bulmakta oldukça zorlanırız. Benim fikrimdeki gibi televizyon bir düğme olsa. Ona basınca kumanda ses çıkartmaya başlasa. Böylece kumandanın sesini takip ederek kolayca yerini bulabiliriz. Kumandasını bulan televizyon ihtiyaç bence.


Teknoloji Tasarım Projesi 24 mp3 çalarlı kalem

Teknoloji Tasarım Dersi Projesi 24

Teknoloji Tasarım Projesi 24 MP3 çalarlı kalem

MP3 çalarlı kalem : Proje Tasarımında her öğrencinin seveceği bir kalem tasarladım. Kalemimizde mp3 özelliği var. Usb ile müzikler bilgisayardan yüklenebiliyor.


Diğer Sayfalar > 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . 11 . 12 . 13


Teknoloji Tasarım Fikirleri VİDEOLAR

Teknoloji Tasarım Kaynakları


Bugün3102
Dün3522
Hafta6624
Ay67919
Toplam7813239

VCNT - Visitorcounter

Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi ve görseller izin alınmadan kullanılamaz.