ÜRÜN DOSYASI

Teknoloji Tasarım Defteri

teknoloji tasarım defteri

7 ve 8 sınıflardaki Teknoloji ve Tasarım derslerinde öğrenciler için devlet tarafından verilmiş olan bir kitap veya defter yoktur. Öğretmenlere verilmiş olan kılavuz kitaplar vardır. Öğretmenler bu kılavuz kitap yardımı ile dersi işlemektedir.   Teknoloji Tasarım defteri; kılavuza uyumlu olarak ders ile ilgili bilgileri gerekli defter sayfaları ile birlikte sunan bir yayındır.

Teknoloji Tasarım Defteri Nedir ?

Teknoloji Tasarım Defteri olarak sitemizdeki Konu anlatımlı Teknoloji Tasarım Ürün Dosyamızı kullanabilirsiniz. Teknoloji tasarım defteri özelliğine ilave olarak konu anlatımlı kitap özelliği ile birlikte, ihtiyaç duyulan diğer formlar çizim sayfaları da mevcuttur. Teknoloji tasarım defteri olarak olarak kullanacağınız bir defter sıradan bir defterden çok daha fazla özelliklere sahip olmalıdır. Sadece bir defteri alarak onu Teknoloji tasarım defteri olarak kullanmak oldukça zahmetli ve zaman alıcı olacaktır.

Teknoloji Tasarım Defteri Özellikleri

* Müfredata %100 uyumludur : Teknoloji Tasarım defterleri Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğretim Programı ünite ve kazanımlarına tam uyumlu olarak hazırlanmıştır.

* Konu Anlatımlıdır : Teknoloji Tasarım defterleri, Teknoloji ve Tasarım dersi ile ilgili öğrenme alanı, üniteler, kazanımlar ve konular ile ilgili bilgi ve görsellerin yer aldığı kitap özelliği taşımaktadır. Öğrenciler ders içeriği ile ilgili bilgileri yazmak zorunda kalmaz.

* Kazanım Değerlendirme : Konulara ek olarak kazanım soruları – testleri ve etkinlik değerlendirme soruları yer almaktadır.

* Tasarım Süreci Formları : Teknoloji ve Tasarım defterlerinde, tasarım sürecinin mantığına ve müfredata uygun olarak hazırlanmış ve tasarlanmış sayfalar öğrencilere, rehberlik edecektir. Süreci öğretmen takip edebilecektir. Teknoloji ve Tasarım dersi defteri özelliği ile gerekli tüm sayfalar yer verilmiştir.

* Proje Ürünüm Sunum Sayfaları : Öğrencilerin etkinliklerinin neticesini, çizim ve görseller ekleyerek sunum yapabildikleri sayfalardır. Öğretmen öğrencilerinin bu sayfalarını isterse alarak, belge olarak saklayıp değerlendirebilecektir.

* Ölçülü milimetrik kareli çizim sayfaları : 3 boyutlu çizim ve perspektif etkisinin rahat bir şekilde çizimlerde uygulanabilmesi için Teknoloji ve Tasarım defteri özelliğinden daha fazlasıdır.

* Ek Sayfalar : Ders notları ve çizimleri için ek sayfalar öğretmenlerimizin talebi doğrultusunda eklenmiştir. Bazı durumda öğretmenler tarafından veya öğrenciler ek notlar veya çizim sayfalarına ihtiyaç duyabilmektedir. Bu amaçla bu ek sayfalara teknoloji tasarım defteri özelliğine uygun olarak eklenmiştir.

* Akıllı Tahta Uyumludur. Akıllı tahta uygulaması ile görsel açıdan daha verimli bir ders işleme imkanı vardır.

* Web içerik Desteği : Öğretmen ve öğrencilerimizin internette ek olarak ihtiyaç duyabilecekleri planlar, bilgi, video sunum konunda da destek sağlamak amacı ile  linklere ulaşabilmeleri için ünite başlarına karekod eklenmiştir.

* Teknoloji tasarım defteri:   A4 boyutunda, 136 sayfa, helezon spiral ciltli ve  TAMAMI RENKLİ OFSET BASKIdır.

7. Sınıf Teknoloji Tasarım Defteri

teknoloji tasarım defteri 8. sınıf

7. sınıf teknoloji ve tasarım dersi öğrenci ve öğretmenleri için hazırlanmıştır. Müfredaat %100 uyumlu, ders konuları, kazanım değerlendirme soruları, tasarım süreci formları, mimiletrik kareli çizim – sunum sayfaları, ders notları ve ek etkinlikler için sayfalar, karekod ile web ders içerik desteği, akıllı tahta uyumlu. 7. sınıf teknoloji tasarım defteri, 136 sayfa, A4 boyutunda, tam kıvrılarn helezon spiral ciltli, tamamı renkli baskıdır.

8. Sınıf Teknoloji Tasarım Defteri

teknoloji tasarım defteri 8. sınıf

8. sınıf teknoloji ve tasarım dersi öğrenci ve öğretmenleri için hazırlanmıştır. Müfredaat %100 uyumlu, ders konuları, kazanım değerlendirme soruları, tasarım süreci formları, mimiletrik kareli çizim – sunum sayfaları, ders notları ve ek etkinlikler için sayfalar, karekod ile web ders içerik desteği. 8. sınıf teknoloji tasarım defteri, akıllı tahta uyumlu. 136 sayfa, A4 boyutunda, tam kıvrılan helezon spiral ciltli, tamamı renkli baskıdır.

Teknoloji Tasarım Akıllı Defter

teknoloji tasarım akıllı defter

7. sınıf teknoloji tasarım defter ve 8. sınıf teknoloji tasarım akıllı defter özelliklidir. Akıllı defterden kasıt, okullarda kullanılan akıllı tahta ile uygulaması sayesinde, online olarak kullanılabilmesidir.  Teknoloji Tasarım Akıllı defter kullanan öğretmenlerimiz, akıllı tahta uygulamasına ücretsiz olarak ulaşıp indirebilmektedirler. Okullarından akıllı tahtalarda bu uygulama ile daha verimli ders işleme imkanına kavuşmaları amaçlanmıştır.

ÖRNEK E-KİTAP : Konu Anlatımlı 7. sınıf ve 8. sınıf Teknoloji  Tasarım Defterlerinin tamamı, sayfaları çevirerek izlemenize imkan verecek aşağıda ki linklerde yüklenmiştir. Örnekleri izlerken büyültebilirsiniz.

7. sınıf teknoloji tasarım e-kitap

8. sınıf teknoloji tasarım e-kitap

Satın almak istiyorum ne yapmalıyım.

Konu anlatımlı 7. sınıf ve 8. sınıf Teknoloji ve Tasarım (akıllı) defterleri
ARTIBİR yayınları ile iletişim kurarak veya
Türkiye genelinde bayilerimizden >
temin edebilirsiniz.

teknoloji ve tasarım toptan satış

teknoloji tasarım bayilerimiz

teknoloji tasarım online sipariş

ARTIBİR Yayınları

www.artibiryayinlari.com.tr

0501 335 46 46

error: İçerik korunmaktadır !!