ÜRÜN DOSYASI

Teknoloji Tasarım Kitabı

teknoloji tasarım kitabı

7. ve 8. sınıflar için Teknoloji Tasarım Kitabı özelliği de taşıyan, Konu Anlatımlı Teknoloji ve Tasarım Dersi Ürün Dosyası ile müfredata uygun olarak tüm konulara ait bilgi, görsel, etkinlik ve kazanım sorularına ulaşabilirsiniz.

Teknoloji Tasarım Kitabı Gerekli mi?

Teknoloji ve Tasarım dersi müfredatında, proje uygulamalarından önce bilgilendirme gereken ünite konuları yer almaktadır.  Öyle ki yazılı sınav dahi yapılabilmektedir. Normalde öğrencilere dağıtılan 7 sınıf ve 8. sınıf Teknoloji Tasarım Kitabı olmadığı için öğretmenler; üniteler ile ilgili bilgileri, kılavuz kitabından veya diğer ders sunuları gibi kaynaklardan faydalanarak, öğrencilere ders notları olarak yazdırmaktadırlar. Bu durum öğrencilerin yorulmasına ve proje yapmak için gerekli olan zamanın azalmasına sebep olmaktadır. Ayrıca öğretmenler bu ders noktalarından hareketle yazılı sınav ve uygulamalı sınavlar yapmaktadır.

Bu ihtiyaçtan yola çıkarak,  7. sınıf ve 8. sınıflar için hazırlanan Teknoloji ve Tasarım Ürün Dosyası, ünite konularına ait içeriklerle aynı zaman da Teknoloji Tasarım Kitabı özelliği de taşımaktadır. Öğrenciler bu Teknoloji Tasarım Kitabının avantajları ile aynı zamanda sayfalarca ders notu tutmak zorunda kalmazlar. Sadece Tasarım süreçleri ile ilgili ve öğretmenlerin gerekli gördükleri ek bilgileri not tutarlar. Zaten Teknoloji Tasarım Kitabı özellikli Ürün Dosyalarında ders notları için yeterince boş sayfalarda bulunmaktadır. Ek bir defter almalarına da gerek kalmaz.

7. sınıf teknoloji tasarım kitabı

7. Sınıf Teknoloji Tasarım Kitabı

7. sınıf Teknoloji ve tasarım dersinde öğretmen ve öğrenciler için çok faydalı bir kaynaktır. Öğrenciler 7. sınıf teknoloji tasarım kitabını kullanarak, derste konularla ilgili sayfalarca not alma zahmetinden kurtulurlar. Zaman kazanırlar fazla yorulmazlar. Böylece zamanlarını ve enerjilerini, yine 7. sınıf teknoloji tasarım kitabında ki konuların akabinde kavradıkları bilgiler ışığında,  tasarım süreci etkinliklerine ayırarak verimli projeler ortaya çıkarırlar. Teknoloji Tasarım Kitabındaki defter olarak ta kullanılabilecek boş sayfalar ile ile tasarım süreci ve sunum sayfaları ile ayrıca defter ve dosya oluşturmak zorunda da kalmazlar. Maliyet açısından uygun olarak 7. sınıf teknoloji ve tasarım kitabını öğrencilerin ders olan ilgisini ve disiplini artırır. Bu nedenlerle kullanan öğrenciler severek kullanmaktadırlar.

8. sınıf teknoloji tasarım kitabı

8. Sınıf Teknoloji Tasarım Kitabı

8. sınıflar için hazırlanan teknoloji tasarım kitabı, içerdiği konular, defter ve ürün dosyası özelliği ile öğrencilerin liseye geçiş stresini yaşadığı bu yılda, onları yormadan, ders notları tutmakla zaman kaybetmeden, rahat bir şekilde projeler ortaya çıkarmalarına büyük destek olmaktadır. Maliyeti de uygun olan bu kaynağı, 8. sınıf teknoloji ve tasarım öğrencileri de severek kullanmaktadırlar.

7 ve 8. Sınıf Teknoloji Tasarım Kitabı Özellikleri

Konu anlatımlı Teknoloji ve Tasarım ürün dosyası olarak satılan, aynı zaman teknoloji tasarım kitabı özelliği de taşıyan yayınlarının ortak özellikleri şunlardır.

1- Teknoloji ve Tasarım Müfredatına %100 uyumludur.
2- Ünite konuları ve kazanımlarına uygun olarak ders bilgileri, görseller ve kazanım soruları yer alır.
3- Defter özelliği ile ek olarak ihtiyaç duyulacak notlar için boş sayfalar bulunur.
4- Ürün dosyası özelliği ile etkinliklerde ihtiyaç duyulacak, tasarım süreci ile ilgili formlar, milimetrik çizim ve sunum sayfaları vardır.
5- Ünite başlarında ki karekod linkleri ile öğretmen ve öğrenciler konular ile ilgili internette bulunan, plan, ders içerikleri, sunum ve videolara kolaylıkla erişebilirler.
6- Akıllı Tahta uygulaması öğretmenler dersi daha verimli işleme imkanı elde ederler.
7- A4 boyutunda, 136 sayfa, tümü renkli ofset baskı ve tam olarak kıvrılabilen helezon spiral ciltlidir.

ÖRNEK E-KİTAP : 7. sınıf ve 8. sınıf Teknoloji Tasarım Kitaplarının tamamını, sayfaları çevirerek görme imkanı verecek şekilde aşağıda ki E-Kitap linklerinden izleyebilirsiniz. Örnekleri izlerken büyültebilirsiniz.

7. sınıf teknoloji tasarım e-kitap

8. sınıf teknoloji tasarım e-kitap

teknoloji tasarım ürün dosyası instagram

Satın almak istiyorum ne yapmalıyım?

7. sınıf ve 8. Sınıf Teknoloji Tasarım Kitabını

ARTIBİR yayınları ile iletişim kurarak veya

Türkiye genelinde bayilerimizden >>>

temin edebilirsiniz.

teknoloji ve tasarım toptan satış

teknoloji tasarım bayilerimiz

teknoloji tasarım online sipariş

ARTIBİR Yayınları

www.artibiryayinlari.com.tr

0501 335 46 46

error: İçerik korunmaktadır !!