1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
7.sınıf Yeni Programa UYUMLU Hazırlandı.
Örnekleri, sayfaları çevirerek izleyebilirsiniz.

7. Sınıf TT. Ürün Dosyası

İZLE

8. Sınıf  TT. Ürün Dosyası

İZLE

Teknoloji Tasarım Dersi Ürün Dosyası Nasıl Hazırlanır..

Sitemizde bulunan teknoji tasarım dersi ürün dosyası, öğrenci ve öğretmene büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Hazır olması öğrenciyi kısıtlayıp belli bir kalıba sokmaz. Sonuçta dağınık olarak sunulacak olan günlük raporlar vs. tek bir dosyada sunulmaktadır. Ayrıca dosyadaki düzen ile öğretmen; hangi öğrencinin, dersin hangi aşamasında geri kaldığını görebilmekte, eksiğini gidererek buluş sürecinde takılıp kalmasını önleyebilmektedir. Öğrenciler Teknoloji Tasarım ürün dosyasını yıl içerinde tamamen kendileri hazırlayabilirler. Gereksiz zaman kaybı ve ekonomik olarakta çok daha pahalı olacaktır.

Teknoloji Tasarım ürün dosyası hazırlanması için gerekli olanlar hakkında bilgi verelim.

Öncelikle dosya için gerekli olan malzemeler alınır. Bu malzemelerde en pratik olan poşetili dosya olabilir. Bu dosya içerisine yerleştirilmesi için Kapak, bilgiler, boş sayfalar hazırlanmalıdır. Ayrıca Tasarım Günlüğü içinde bir defter olmalıdır. Zaman içerinde öğretmen tarafından verilecek olan değerlendirme formları, tasarım süreci gibi sayfalar fotokopi ile çoğaltılarak dosyaya uygun şekilde yerleştirilmelidir. Dosyadaki sıralama her öğrenci tarafında farklı olarak hazırlanacaktır veya öğretmen tarafından düzenlenecektir. Bu anlatılanlar düzen, kurgu, yapım kuşakları için tekrar uygulanacaktır. Teknoloji Tasarım dosyasının içerisinde, kapak, istiklal marşı, içindekiler, bilgiler, değerlendirme formaları, raporlar olmalıdır. Bunları hazırlamak öğretmen ve öğrencinin ciddi derecede zamanını alacaktır.

Halbuki sitemizdeki Teknoloji Tasarım Ürün Dosyası öğretmeni ve öğrenciyi çok rahatlatır. Gereksiz zaman kaybını ve yorulmayı önler. Dosya hazırlık aşamalarıının tekrarı öğretmen ve öğrencileride sıkmaktadır.

Hazır olan Teknolji Tasarım Ürün dosyası, dosyada olması gerekenleri içeriyor olsada, aslında içi boştur. Bu boşluğu öğrenciler kendi fazklı bakış açıları, tasarımlari, değerlendirmeleri ve günlükleriyle doldururlar. Dolayısı ile öğrencileri tek tip olarak kısıtlamaz. Farklılıkları engellemez. Hatta farlılıklarını ortaya koymaları için daha çok zaman sağlar.

Teknoloji Tasarım Fikirleri

Teknoloji Tasarım Kaynakları