ÜRÜN DOSYASI

Teknoloji Tasarım Ürün Dosyası Nasıl Hazırlanır?

teknoloji tasarım ürün dosyaı nasıl hazırlanır

Sitemizde bulunan Teknoloji Tasarım Ürün Dosyası, öğrenci ve öğretmene büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Hazır olması öğrenciyi kısıtlayıp belli bir kalıba sokmaz. Sonuçta dağınık olarak sunulacak olan  kapak, araştırmalar, bilgiler, formlar, çizimler ve görseller tek bir dosyada sunulmaktadır. Ayrıca dosyadaki düzen ile öğretmen; hangi öğrencinin, dersin hangi aşamasında geri kaldığını görebilmekte, eksiğini gidererek buluş sürecinde takılıp kalmasını önleyebilmektedir. Öğrenciler Teknoloji Tasarım ürün dosyasını yıl içerinde tamamen kendileri hazırlayabilirler. Gereksiz zaman kaybı ve ekonomik olarakta çok daha pahalı olacaktır.

Teknoloji Tasarım ürün dosyası hazırlanması için gerekli olanlar hakkında bilgi verelim.

Öncelikle dosya için gerekli olan malzemeler alınır. Bu malzemelerde en pratik olan poşetli dosya olabilir. Bu dosya içerisine yerleştirilmesi için Kapak, bilgiler, boş sayfalar hazırlanmalıdır. Zaman içerinde öğretmen tarafından verilecek olan görevler, tasarım süreci gibi sayfalar fotokopi ile çoğaltılarak dosyaya uygun şekilde yerleştirilmelidir. 

1- Proje ile ilgli Teknoloji ve Tasarım Ürün Dosyası Kapak Sayfası
2- İstiklal Marşı
3- İçindekiler Sayfası
4- Proje ile ilgili bilgiler ( Ünitenin adı, Projenin Amacı, Kazanım hedefi )
5- Proje ile ilgili araştırmalar
6- Projenin tasarım süreci ile ilgili doldurulmuş formlar
7- Ürün tasarımı ile ilgili Çizim Sayfaları
8- Ürün ile ilgili Fotoğraflar ve Görseller
9- Ürün Değerlendirme Sayfaları.
10- Renkli Ürün Sunum Sayfası

Dosyadaki sıralama her öğrenci tarafından hazırlanacaktır veya öğretmen tarafından düzenlenecektir. Bu anlatılanlar tüm ünite projeleri için tekrar uygulanacaktır. Teknoloji Tasarım dosyasının içerisinde, kapak, istiklal marşı, içindekiler, bilgiler, değerlendirme formaları, raporlar olmalıdır. Bunları hazırlamak öğretmen ve öğrencinin ciddi derecede zamanını alacaktır.

Halbuki sitemizdeki Teknoloji Tasarım Ürün Dosyası öğretmeni ve öğrenciyi çok rahatlatır. Gereksiz zaman kaybını ve yorulmayı önler. Dosya hazırlık aşamalarının tekrarı öğretmen ve öğrencileri de sıkmaktadır.

Hazır olan Teknoloji Tasarım Ürün Dosyası, dosyada olması gerekenleri içeriyor olsa da, aslında içi doldurulması gereken sayfalardan oluşmaktadır. Bu boşluğu öğrenciler kendi farklı bakış açıları, tasarımları, değerlendirmeleri ile doldururlar. Dolayısı ile öğrencileri tek tip olarak kısıtlamaz. Farklılıkları engellemez. Hatta farlılıklarını ortaya koymaları için daha çok zaman sağlar.

error: İçerik korunmaktadır !!